reede, 21. oktoober 2011

IM Arvutid workshop: iPad2 disaineri töövahendina

No nii! Siin ongi täiesti värske ja täpne info oktoobri lõpus (täpsemalt siis 27.oktoobril) toimuva töötoa kohta:



Ürituse kohta on selline link ka Facebookis Eesti Disaini Maja lehel.


...ea, et silma ei läinud!

teisipäev, 18. oktoober 2011

Uudised!

Vabandust, et siin nii pikalt on vaikus majas olnud. Nimelt olen käinud erinevatel lahedatel kohtumistel arutamas põnevaid uusi kunstiprojekte. Kuna mõned neist on juba üpris kindlalt tegemisse minemas, siis laian ka siin nendega veidi (teised ootavad nii kaua veel vaka all) :)

Kõige lahedam asi praegu on see, et mulle on osaks saanud eriline au joonistada Kaberneemes asuva restoran OKO koduleht ja kogu ülejäänud sellega kaasnev kompott. Härrad omanikud otsisid mu joonistuste abil mind ise üles ja nüüd tuleb siis ainult tuld anda, mille üle olen ma ütlemata rõõmus!

Teine üsna kindel asi toimub nüüd kohe oktoobri lõpus - järjekordne iPadi töötuba ehk khuulima nimega workshop. Kõik joonistamise ja sirgeldamise huvilised inimesed saavad teise võimaluse, et osaleda Eesti Disaini Majas toimuval järjekordsel ette- ja ühisdigijoonistamisel iPadiga. Muu hulgas näitan kui kerge vaevaga on võimalik viie mintiga üks eest ja takka moejoonis valmis sirgeldada, sealjuures ka muster peale tõmmata!

Sellised asjad. Viimane aeg kõigil sõpsidel minu joonistatud sünnakaardid ja muu träna ilusti kilekaante vahele eBay'd ootama panna, et kui ma kuulsuse taevasse ereda tähena tõusen, siis korralikult pappi kokku ajada :)

Üsna pean lükkan üles ka värsket ehtekraami, mida on küll vähe, aga see-eest piisavalt südikat!

Lootusrikkalt,
Kristel




...ea, et silma ei läinud!

neljapäev, 6. oktoober 2011

iSad :(

Olen täna kummastunud. Minu aja Leonardo da Vinci suri eile. Lisaks sain just teada oma kolleegilt, kelle härra on (nagu ta ise ennast kutsub) "tagahoovi astroloog" ja kes on pidevas otseühenduses kosmose ja seda puudutava usaldusväärse uudistevooga, et aastal 2016 võib tõenäosusesga 1:25000 Maad tabada asteroid 2011SM68. Ja see on päris tõsine pauk, kui see juhtuma peaks. Vaatasin selle asja NASA lehelt ise ka üle, et ikka kindel olla.

Kunagi geograafia tunnis, kui kuulsin esimest korda kasvuhoone efektist ja osoonikihi jätkuvast hävimisest, valdas mind samalaadne kummaline tunne. Et seda tunnet kuidagi kasulikult kanaliseerida lugesin seda:
STEVE JOBS: Stay hungey, stay foolish / 2005

Ehk teisisõnu, kuna aega on vähe, siis üritan veelgi kindlamalt mitte teha enam ühtegi sellist asja, mida ma tegelikult teha ei soovi.


Rohkem joonistusi ja SÕBRAKESI!




...ea, et silma ei läinud!

kolmapäev, 5. oktoober 2011

KATSED vol 2

Kallid SÕBRAKESTE sõbrad!

Katsetan hetkel üht uut lakki ning seetõttu ei ole ka mahti olnud uusi SÕBRAKESI siia väljaväitusele tõsta. Lootust on, et seekord ma kedagi neist üles ei sulata ja tulemuseks on kvaliteetsemad ning vastupidavamad tegelased.
Eriti suurt kasu lõikaks sellest edukast katsest minu kõige esimene eriti käre ja ohtlik VÕTMEHOIDJA, mis äkki meeldib Kaimole :)

Peatselt taas regulaarselt tagasi,
Kristel



...ea, et silma ei läinud!

esmaspäev, 3. oktoober 2011

ROOSID & SÕSTRAD


ROOSID & SÕSTRAD on tehtud Kertu sõbrannale sünnipäeva kingiks. Õnneks sobisid :) huhhh...





...ea, et silma ei läinud!

reede, 30. september 2011

LASUURSED DONNAD


LASUURSED DONNAD said tegelikult ühe roosa tutsu ka veel juurde ning Katrin kinkis need oma õele.

LASUURSED DONNAD on tehtud puhtast hõbedast (Sterling 925), polümersavist, litritest, kahest Swarovski kristall-litrist, kahest Tšehhi sinisest vintidž klaastilgast ja kahest Jaapani vintidž lasuurmummust.


...ea, et silma ei läinud!

teisipäev, 27. september 2011

MILEEDID


MILEEDIDE juuresolekul tunnevad kõik džentelmänid, et nad on sündinud rüütliteks ning daamidele meenub, et neil pole kapist mitte midagi moodsat selga panna ning tajuvad tungivat vajadust edaspidi veidi rohkem enda peale aega kulutada.

MILEEDID on Pireti kõrvas.


MILEEDID on tehtud puhtast hõbedast (Sterling 925), polümersavist, litritest, kahest Swarovski kristall-litrist, kahest 1940ndatest pärit lavendlilillast jäätunud läbikumavast Tšehhi klaasmummust, kahest helesinisest Tšehhi vintidž klaaspärlist ja kahest Tšehhi smaragdrohelisest vintidž klaastilgast. Konksud on ärakadumiskindlad ja lisaks veel täitsa ilusad.

...ea, et silma ei läinud!

SÕBRAKESED taas Ene Viksi Meigistuudios

Kamp SÕBRAKESI on tänasest, 27.septembrist taas olemas Ene Viksi Meigistuudios - vaatamiseks ja proovimiseks. Esindatud on PITSIVAHT a.k.a KREEMIKOOGIKE, NÄITLEJA, SUURED PITSIGA POMMID väikese piparkoogiga, KADEKOPSID, MIMI&GIGI, PUNANE TÄPP [liigub Sinu poole].


Nagu näete on nad lasknud pildistada end Caravaggio stiilis ehk siis ülevalt alla langevas valgusvihus suht pimedas ruumis. Caravaggio teatavasti lõi maruhoos ühe mehe labidaga surnuks ja pidi end toetajate keldrites varjama, mistõttu ta oli sunnitud maalima ülevalt keldriluugist kumavas valguses. Nii rääkis mulle mu keskkooli kunstiajaloo õpetaja Kristi Palm.





...ea, et silma ei läinud!

reede, 23. september 2011

..poolikud naised..


Õhtud on tihedad :)


...ea, et silma ei läinud!

neljapäev, 22. september 2011

MARSSIMISE SAAPAD


MARSSIMISE SAAPAD on jalas olnud vankumatul tinasõduril, Pähklipurejal ning isegi Katy Perryl! Nüüd tahaks nad kellegi kõrvas aga vahelduseks rippuda :)


MARSSIMISE SAAPAD on tehtud polümersavist, kuldsetest kunsthelmestest (mis on kinnitatud traadiga) ja Sterling 925 hõbedast keeratud VIKSIKONKSUDEST.


...ea, et silma ei läinud!

VIKSIKONKS


Leiutasin eile järjekordseid SÕBRAKESI tehes ja hõbekonkse keerates sellise kujuga konksud, mis on esiteks väga kaunid ja teiseks täiesti ärakadumiskindlad ja kolmandaks mugavad kasutada.

Olin oma lihtsast leiutisest nii vaimustatud, et otsustasin need pidulikult VIKSIKONKSUDEKS nimetada ja edaspidi kõikidele oma kõrvarõngastele sellised konksud keerata.

Samas olen loomulikult valmis möönma, et võibolla leiutasin eile õhtul lihtsalt jalgratta ja selline konks on juba ammu kuskil kasutusel.



Õnnelik pühapäevaleiutaja,
Kristel

...ea, et silma ei läinud!

reede, 16. september 2011

TJORVEN ja POOTSMAN

Tänane Sketchbooki joonistus on selline. Pildil on väike Tjorven aka Mia ja Pootsman aka Hubert :)






...ea, et silma ei läinud!

neljapäev, 15. september 2011

DISAINIÖÖ ja iPAD2

Sel laupäeval sirgeldan ma iPad2 ja SketchBook Proga IM Arvutid töötoas, mis toimub Eesti Disainimaja kohvikus Klaus (Kalasadama 8, Tln). Hiljem on võimalik osalejatel ise ka iPadil joonistamist proovida, mis on IMELIHTNE!

Plaanin seal lihtsalt paar pilti joonistada, et kel sellise joonistamisvõimaluse vastu huvi tekib, saaks ise asja edasi uurida:)

Eriti meeldib mulle iPadi ja SketchBook Pro'ga joonistades see, et mul on ühe nn valge lehe ja pliiatsiga võimalik teha hästi palju erinevaid asju. Paber ei ole kunagi kortsus ega pliiats nüri või siis õige toon lihtsalt puudu. Väga kasulik vidin, kui soontes voolab spontaanne soov midagi üles sirgeldada.

Väike hoiatus ka - iPad on raskelt sõltuvust tekitav, eriti kui oled sellega midagi lahedat veidi juba teinud:)

Minu mõned varasemad käeharjutused iPadis

Täna joonistasin sellise pildi:






...ea, et silma ei läinud!

kolmapäev, 14. september 2011

NIPITIRID


NIPITIRID on nagu ühed kavalad kolmanda planeedi kaslased. Riukalikult müstilised. NIPITIRID ootavad Christinat.


Kes teisele näpuga näitab, see ise on!

NIPITIRID on tehtud Sterling 925 hõbedast, polümersavist, 2 tillukesest Swarovski kristall-litrist ja 4 saturnikujulisest virsikukarva vintidž kristallist.



...ea, et silma ei läinud!

teisipäev, 13. september 2011

MIMI & GIGI


MIMI&GIGI lemmikfilmiks on Amelié. Nad jumaldavad sufleesid ja ekleere ja jalgrattaga sõitmist ning unistavad pisikesest korterist Pariisis.

MIMI & GIGI on tehtud Sterling 925 hõbedast, polümersavist, paelast, 2 sinisest Jaapani vintidž klaaskuulist, 2 Tšehhi vintidž "karnevali" pärlist ja 2 Tšehhi rubiinpunast lihvitud vintidž klaasikivikesest.


...ea, et silma ei läinud!